Uluslararası Evden Eve Nakliyat -2

18.11.2021
1.632
Uluslararası Evden Eve Nakliyat -2

Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti, siz dünyanın hangi ülkesinde olursanız olun ev eşyalarınızı güvenli ve hızlı bir şekilde taşımanızı sağlar. Türkiye’den dünyanın başka ülkesine taşımacılık hizmeti verdiğimiz gibi yurt dışından da Türkiye’ye nakliye yapmaktayız. Türkiye Trans Lojistik A.Ş olarak tüm dünyaya eşyalarınızı güvenle taşıyoruz. Kapınızdan aldığımız eşyaları, hedef adreste kapıya kadar götürüp, evinize kadar taşıyoruz. Eşyalarınızı uluslararası taşırken bazı kurallara uymamız gerekiyor. Firmamızın bu konuda kazandığı engin deneyimler sayesinde, taşımacılık işlemleri de sorunsuz bir şekilde yol almaktadır

Uluslararası Evden Eve Nakliyat -2

Süreç Nasıl İşler?

Nakliye sürecinde önce sözleşme yapılır. Bu sözleşme sizin haklarınızı korumak için vardır. Ayrıca herhangi bir anlaşmazlık durumunda sözleşme olumsuz durumları ortadan kaldırır. Uzun mesafelerde ev eşyası taşımak müşteriler için stresli olabilir. Bu nedenle, sözleşmemizi menfaatlerinizi en yüksek kapsamda koruyacak şekilde yaparız. Öncelikle tüm süreç boyunca eşyalarınız, profesyonelce paketlenmiş olarak taşınır. Nakliye öncesi eşyalara sigorta yapılır. Uluslararası evden eve nakliyat yapılırken sigorta yapılmadan yola çıkılmaz. Eğer eşyalarınızın teslim tarihine daha zaman var ise eşyalarınız muhafazalı depolarımızda saklanır. Sözleşme sonrası işlem operasyon işlemidir. Operasyon işlemi taşımanın artık fiziksel olarak başlayacağı anlamına gelir. Taşıma işlemi isteklerinize göre hava, kara, deniz yollarıyla olabilir.

Uluslararası evden eve taşıma hizmeti aldığınız zaman ilk yapmanız gereken şey nasıl taşınacağını seçmenizdir. Firmamız ile yaptığınız ön görüşmelerde önce hangi ülkeden, hangi ülkeye eşya taşınacağını belirtmelisiniz. Buna göre yapılacak çalışmalar sonucu size bu rotada, taşımacılık işleminin ne kadar zaman alacağını hesaplayacağız. Teslim süresi ve operasyon işleriyle ilgili detayları vereceğiz. Tüm bu işlemlerin sonucunda uluslararası evden eve nakliyat işlemine karar verdik. Artık taşıma yöntemini seçmek zorundayız. Taşıma yöntemleri, üç yol kullanılarak yapılmaktadır. Bunlar; kara yolu taşımacılığı, deniz yolu taşımacılığı ve hava yolu ile taşımacılıktır.

Uluslararası Kara Yolu Taşımacılığı

Kara yolu ile taşıma hizmeti genel olarak yakın mesafelerde tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle Türkiye’den herhangi bir ülkeye gönderim yapacaksanız bu yöntem tavsiye edilir. En alışıldık yöntem olduğu için müşterilerimize ilk olarak bu yöntemi öneririz. Çünkü karşılaşılacak riskler bellidir. En ucuz yöntem değildir. Fakat karşılaştırınca deniz yolundan hızlı hava yolundan yavaştır.

Uluslararası evden eve nakliyat kara yolu ile yapılırken iki farklı seçenek sunulur. Birincisi zaman kaygısı olmayanlar için belirlenen tarihte gerçekleşecek taşıma türüdür. Diğeri ise ekspres taşıma türüdür. Ekspres taşıma türünde eğer taşınacak eşyanız belirlediğimiz miktarlar çerçevesinde az ise bu yöntem önerilir. Ekspres kara yolu taşıma hizmeti ile eşyalarınıza öncelik tanınacak ve en hızlı şekilde size ulaştırılacaktır. Bu zaman farkı düşündüğünüzden fazla olabilir. Örneğin: normal sistemde 14-16 günde teslim edilen eşyalar, ekspres teslimat yöntemini kullanılarak 4-5 güne indirilmektedir.

Uluslararası Deniz Yolu Taşımacılığı

Kara yolu bağlantısı bulunmayan ülkelere, kara yolu aracılığı ile taşıma yapılamamaktadır. Bu ülkelere deniz aşırı ülkeler denir. Bu ülkelere hava yolu üzerinden de nakliye hizmeti alabilirsiniz. Ancak deniz yolu taşımacılığı dünyada bilinen en ucuz uluslararası nakliyat türüdür. Uluslararası evden eve nakliyat hizmeti deniz yolu ile verilirken konteyner kullanılır. Yine taşıma sırasında eşya miktarınıza bağlı olarak, size farklı yöntemler sunulabilir.

Uluslararası Hava Yolu Taşımacılığı

Hava yolu taşımacılığı, uzak mesafeli ülkelere nakliye hizmeti vermek için en uygun olandır. Bu yöntemle nakliyesini yapmak istediğiniz mallar, en hızlı şekilde hedef noktasına ulaşır. En hızlı olmanın bir de maliyeti vardır tabii. Bu yüzden genelde koliler veya paketler halinde ambalajlanarak taşınırlar.